Ostatnio dodane
Odsłon : 139846
Naszą witrynę przegląda teraz 6 gości 
Podkarpackie Działalność

Działalność


Orkiestra Filharmonii ma za sobą bogatą historię wypełnioną znaczącymi osiągnięciami artystycznymi. Niejednokrotnie występowała w ważnych ośrodkach muzycznych w Polsce i za granicą, na festiwalach, m.in. Vratislavia Cantans, Festiwalu Kultury Europejskiej w Krakowie czy Muzycznym Festiwalu w Łańcucie. W dorobku rzeszowskiej orkiestry znajdują się ponadto liczne rejestracje telewizyjne, nagrania radiowe oraz fonograficzne (płyty kompaktowe, w tym wysoko ocenione, dzieła: Requiem Mozarta i drugie nagranie w historii światowej fonografii Messa di Gloria Rossiniego).  Jej szefami artystycznymi byli: Janusz Ambros, Stanisław Michalek, Andrzej Rozmarynowicz, Bogdan Olędzki, Józef Radwan, Adam Natanek, Tadeusz Wojciechowski, Jerzy Kosek, Marek Pijarowski. Obecnie orkiestrę prowadzi Maestro Vladimir Kiradjiev. 

Filharmonia Podkarpacka jest od 1961 roku organizatorem prestiżowego Muzycznego Festiwalu w Łańcucie. W pięknych wnętrzach rezydencji Lubomirskich i Potockich w Łańcucie występowali  światowej sławy wokaliści, instrumentaliści oraz zespoły.

Przedmiotem niezwykłej uwagi Filharmonii Podkarpackiej są jej młodzi słuchacze. Dlatego też od wielu lat prowadzone są różne formy systematycznej edukacji muzycznej.
Filharmonia Podkarpacka  to miejsce spotkania wszystkich osób wrażliwych na piękno. W filharmonicznej galerii prezentowane są dzieła malarskie, grafika, fotografie oraz rzeźby.
Rzeszowscy Melomani mają okazję słuchać swych Filharmoników w pięknej, nowoczesnej sali o znakomitej akustyce, która doceniana jest również poza granicami kraju. Podczas koncertów salę tę wypełnia nie tylko piękna muzyka w zachwycających wykonaniach, ale również panuje w niej miła i przyjazna atmosfera muzycznego święta.Oferta komercyjna

Filharmonia Podkarpacka im. Artura Malawskiego w Rzeszowie oferuje wynajem swoich pomieszczeń na potrzeby imprez kulturalnych i konferencji. Filharmonia posiada duże doświadczenie w profesjonalnym świadczeniu tego rodzaju usług, udostępniając swoje podwoje renomowanym i wymagającym organizatorom: wyższym uczelniom, fundacjom, stowarzyszeniom oraz firmom prywatnym. Nasze pomieszczenia stanowią doskonałą oprawę konferencji, pokazów, bankietów, etc.


Sala koncertowa wyposażona jest w profesjonalny sprzęt elektroakustyczny, najwyższej klasy: oświetlenie, urządzenia multimedialne z rzutnikiem HD oraz ekranem o powierzchni 54 nr'. Posiada 666 miejsc stałych . Nowoczesna scena z powierzchnią ponad 250 m wyposażona jest w technologię teatralną w tym w sztankiety, paludamenty, diafragmę, mechanizm kurtynowy, zespół zapadni scenicznych z napędem hydraulicznym z sterowaniem automatycznym, pozwalający dowolnie kształtować scenę do potrzeb artystycznych.

Sala kameralna posiada bardzo nowoczesne wnętrze z efektownym podświetleniem sufitu (ponad 2000 światełek LED), wyposażona jest w nagłośnienie elektroakustyczne, oświetlenie oraz urządzenia multimedialne. Posiada 185 miejsc w rzędach w układzie amfiteatralnym po łuku.

Warunki wynajmu sal:
Cena wynajmu nie obejmuje kosztów obsługi koncertu, istnieje możliwość dodatkowego nagłośnienia sal. W gmachu filharmonii znajduje się kawiarnia.

Informacji na temat wynajmu sal udziela:
Dział Administracji
tel: 17 862-84-08
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.


 

 

Poprawiony (czwartek, 09 lutego 2012 11:32)

 
Powiaty